Bizi takip edin
|
EN

İEU Yayınevi

Hakkımızda

İzmir Ekonomi Üniversitesi (İEÜ) Yayınları, yeni ve güncel olanı; tarihi ve kalıcı olanın ışığında, akademik inceleme derinliğinde ele alan çalışmaların okura ulaştırılması amacıyla kuruldu.

Tarihi akademinin bugünkü karşılığı üniversitelerdir. Üniversitelerin temel işlevleri de bilgi üretmektir. Biz, bu bilgiyle yola çıktık ve bu kıymetli ürünleri kayıt altına alıp kamulaştırma misyonunu üstlendik. Aynı doğrultuda yayınevimizde, ilk günden bu yana yeni ve kapsamlı çalışmaları esere dönüştürmeyi önceledik.

2021 yılında kurulduğumuzda, çoğul disiplinli çalışmalara verdiğimiz önemi vurgulamıştık. Bilimleri bir bütün olarak görme olanağı ve yaklaşım zenginliği sağlayan böylesi çalışmalar, güncel akademi dünyasında da merkezi bir konuma yerleşmiştir. Hiçbir şey tek bir yaklaşımla açıklanamaz ya da hiçbir oluşum tek boyutlu değildir. İEÜ Yayınları, bu dinamizmin bir parçası olmayı ilk günden bu yana tercih etti.

Önümüzdeki dönemde, özellikle yerel verilerle yoğrulan çalışmaları desteklemeye devam edeceğiz. İzmir ve Ege çalışmalarının kayıtlara geçmesi, üniversitemizin küresel bilgi havuzuna özgün katkılarda bulunma fırsatını ve olanaklarını artıracaktır. Yayınevi olarak, müstesna coğrafyamızın bize temin ettiği zengin kaynakların; küresel ölçekteki basılı ve dijital yayınların bilgi havuzuna katılması olağan hedefimizdir.

İzmir Ekonomi Üniversitesi Yayınları’nın küresel ve entelektüel birikimi zenginleştirme üslubu, bu ilkeler doğrultusunda belirginleşmeyi sürdürecektir.