Bizi takip edin
|
EN

İEU Yayınevi

Hakkımızda

İzmir Ekonomi Üniversitesi Yayınları (İEÜ Yayınları), ülkemizin bilimsel yaşamına katkı veren üniversitemizin kurumsal ilkeleri doğrultusunda yayıncılık dünyasına da yenilik getirmek amacıyla kuruldu.

Akademisyen ve araştırmacıların özgün çalışmalarını okuyucu kitlesiyle buluşturmayı hedefleyen İEÜ Yayınları, bilimsel, kültürel, toplumsal, ekonomik ve teknik yayınlarla ülkemizin entellektüel yaşamına katkıda bulunacak.

İEÜ Yayınları, yayınlarıyla toplumun ilerlemesine katkılar sağlamayı, yayınladığı araştırmalarla disiplinlerarası sorgulama ve yaratıcı çalışmalara eğilmeyi, özgün çalışmalarla Türkiye’deki bilgi üretimine katkıda bulunmayı, dolayısıyla bilimsel bağlamda Türkçe kullanımını teşvik etmeyi, ayrıca yabancı dillerde üretilen en son literatürü yerel okurlara aktarmayı hedeflemektedir. 

Her yıl çoğalması planlanan yayınlarıyla hem akademik hem entellektüel dünyanın ihtiyaç duyduğu alanlarda akademik yayıncılığa katkı sağlacaktır. 

İEÜ Yayınları, her alandan akademik ve profesyonel okurlara yönelik bilimsel yayınlar yapacak ve yayınların genel okur kitlesinin de ilgisini çekecek kitaplar olmasına dikkat edilecektir.

 

SOSYAL MEDYA